Учора, 11 листопада, на площі Філармонії у Чернівцях було відкрито скульптурну інсталяцію «Новий чорний квадрат професора Казимира Малевича», яку створив український художник Анатолій Федірко. У такий оригінальний спосіб митець долучився до відзначення сторіччя з часу створення всесвітньо відомої картини.

На думку Анатолія Федірка, саме «Чорний квадрат» є полотном, яке революціонізувало мистецтво XX століття, та найбільш упізнаваною картиною у світі.

«При цьому не варто забувати, що Малевич є українським художником польського походження. Він зробив надзвичайно багато як для самого мистецтва, так і для розуміння місії мистецтва та художника. Але ми чомусь цей бренд не використовуємо, хворобливо віддаємо його іншим, – розповів на відкритті інсталяції Федірко. – Тому пишаюся, що перший у світі пам’ятник “Чорному квадрату” і водночас Казимиру Малевичу, з’явився не деінде, а у саме Чернівцях. Наше місто має не лише велику європейську спадщину, але й не менше європейське майбутнє».

Скульптура Анатолія Федірка має свою родзинку. До кованого квадрата прикріплено невеличку червону драбинку. За задумом автора, по ній можна буде піднятися вгору, аби написати крейдою на чорному тлі побажання Чернівцям.

Першим скористався такою нагодою міський голова Чернівців Олексій Каспрук. На скульптурі він написав: «Чернівцям та Україні європейську перспективу». Каспрук також зазначив, що «Чорний квадрат» Анатолія Федірка зможе привабити у місто поціновувачів творчості Казимира Малевича.

 

http://cultua.media/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 12