14 листопада о 19:00 Перший національний телеканал України покаже фільм-концерт «Наш Шевченко» музичного проекту «ТЕЛЬНЮК: Сестри» у супроводі Національного академічного симфонічного оркестру України [диригент – Володимир Сіренко].
Зйомки фільму тривали протягом серпня – вересня 2015 року на Національній кіностудії Довженка в незалежному театрі «DIYA», а також в міських краєвидах Києва. 13 пісень у виконанні Галі й Лесі Тельнюк – це сучасна музична інтерпретація поезії Тараса Шевченка. Його вірші мають власний музичний голос і посил, який тонко зафіксувала композитор Леся Тельнюк. Водночас у програмі виконується пісня «Садок вишневий» на музику всесвітньовідомого українського композитора Валентина Сильвестрова, який минулоріч присвятив цю композицію Галі й Лесі Тельнюк.Як розповіли сестри Тельнюк: «Німці горді за свого Й. В. Гете, в ірландців є Дж. Джойс, в англійців – В. Шекспір, – кожна нація повертається до свого класика і переосмислює його, роблячи сучасним, проектуючи його спадщину на сучасну арт-площину, відкриваючи нові образи та змісти. «Наш Шевченко» – не данина моді. Ми не намагаємося вскочити у тренд. Ми просто визріли для того, щоб заспівати поезію Тараса Шевченка».
Режисером фільму-концерту став відомий український кінорежисер і медіа художник Олег Чорний, серед останніх робіт якого, зокрема: «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» (документальний фільм про історію українського кінематографу, 2014 рік), арт-проект «Літо. 2014» (учасник багатьох арт-фестивалів у Франції, Австрії та Італії).
До кінця 2015 року творча група проекту планує випуск DVD «Наш Шевченко».

Перелік пісень, що представлені у фільмі:
«Радуйся, ниво неполитая…»
«Тече вода з-під явора…»
«Посаджу коло хатини…»
«Все упованіє моє…»
«Поставлю хату…»
«І мертвим, і живим…»
«Не женися на багатій…»
«Мені однаково…»
«Ой, діброво…»
«Росли укупочці…»
«І досі сниться..»
«Псалми Давидові»
[музика  Лесі Тельнюк]

«Садок вишневий…»
[музика  Валентина Сильвестрова]

Слова: Тарас Шевченко

Творча група проекту:
   Галя Тельнюк
   Леся Тельнюк
Режисер-постановник: Олег Чорний
Звукорежисер: Костянтин Костенко
Аранжування: Олексій Баженов
Оператор-постановник: Олег Маловіцький
Художник: Дмитро Виговський
Директор проекту: Назар Стригун
Продюсер проекту: Олег Репецький

http://i-pro.kiev.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 68