24 листопада відбудеться відкриття виставки конкурсу «Український патріотичний плакат 2015».

Конкурс «Український патріотичний плакат 2015″
100 найкращих творів

Теми:
• Підтримка української армії
• Свободу політв’язням!
• Єдина, неподільна, незалежна Україна
• Нова українська героїка
• Наша рідна мова
• Молитва за Україну

Куратори проекту: Єлизавета Бєльська та Антін Мухарський.

Проект організований Центром сучасного мистецтва М17 та мистецькою платформою «Український культурний фронт», традиційно стає способом підтримки постраждалих бійців АТО. На пост-виставковому аукціоні 2014 року, завдяки митцям та небайдужості українців, які придбали плакати, вдалося порятувати кінцівки восьми героїв, що лікувалися в Київському військовому госпіталі оплативши операції, а також придбати високоточний хірургічний апарат. Цьогорічний проект має на меті таку ж саму місію.

Благодійний аукціон плакатів відбудеться 4 грудня о 19:00. Стартова ціна кожного – 1000 гривень. Ведучий аукціону – Антін Мухарський.

Конкурс обˈєднав учасників з усіх куточків України. До фіналу потрапило 100 плакатів від 32 учасників, які вміють пробудити у глядача цілу гаму психічних процесів та станів. Серед фіналістів – без перебільшення, метри плакатного мистецтва: Андрій Єрмоленко, Микола Гончаров, Святослав Пащук, Дмитро Кришовський, Антон Мирзін (Paperdaemon). А також ціла когорта талановитих митців, які за допомогою графічних прийомів змогли передати національні, патріотичні, соціальні, ідеологічні цілі.
Кожен твір несе в собі чітку ідею, адже саме через плакат можна закликати до дії, вказати на сильні і слабкі сторони соціуму, що у сьогоднішніх реаліях є важливою складовою розвитку держави.
Всі вони стають історією вітчизняного мистецтва плакату в країні «де державної ідеології не існує вже чверть століття, так само, як і культурної політики та відповідної підтримки мистецьких процесів. Натомість рушійною силою у цьому напрямку виступають приватні ініціативи, як власне ця», — каже мистецтвознавець Олеся Авраменко.

«Вхід Російським ЗМІ – заборонено!», можливо цей напис ви побачити на вході до Центру сучасного мистецтва М17, в дні роботи виставки «Український патріотичний плакат 2015». Історія пропагандистських сюжетів та гострих висловів російських телеканалів, в сторону організаторів проекту, взяла свій початок ще з 2014. Майже кримінальні сюжети розгорнулися навколо самої виставки, та її учасників. Як говорить Єлизавета Бєльська, куратор проекту: «На мій великий подив, українські журналісти від початку проігнорували цю непересічну й сильну виставку у 2014 році, натомість її під своєрідним і дуже викривленим кутом зору показали п’ять російських телеканалів. А одному з авторів – Антону Мирзіну, довелося тікати з Росії в Україну через три кримінальні справи, які відкрили на нього після участі у виставці».

Мистецьке середовище України час від часу сколихують знакові події, що впливають на формування сучасної української нації. Без перебільшення, можна сказати, що проект «Український патріотичний плакат 2015″ – є однією з них.

Виставка працює з 27 листопада по 4 грудня з 11:00 до 20.00

Місто проведення: арт центр М17 (Київ. вул Горького (Антоновича) 102-104)

Початок 0 19.00

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 64