Ідея створення лабораторії вільного вірша виникла у Володимира Даниленка після його поїздки на 38-й Міжнародний поетичний листопад у Познані.

– У Європі зникла римована поезія, – поділився своїми думками письменник. – Вся Європа перейшла на вільний вірш. Нашу силабо-тонічну поезію, яка досягнула високого художнього рівня, не можуть адекватно перекласти, бо з кожним роком у європейських країнах стає все менше людей, які вміють римувати. В Україні треба піднімати якість верлібра. Ми залишаємося найбільшою країною Європейського континенту, в якій домінує силабо-тонічна поезія. У нас навіть молодь пише переважно римовані вірші.

Лабораторія передбачає дослідження найбільш успішних зразків українських та зарубіжних верлібрів, заслуховування наукових доповідей, аналіз досягнень вільного вірша у різних країнах та практичні заняття поетів. Лабораторія працює на Банковій, 2  при Київській організації національної спілки письменників України.

На першому засіданні Володимир Даниленко прочитав лекцію про особливості техніки вільного віршу в українській та зарубіжній поезії. Зокрема, проаналізовану французьку та німецьку моделі верлібра. У доповіді було сказано, що верлібр відразу проявляє відсутність яскравого образного мислення, культури переживань і темпераменту, які часто маскує  силабо-тонічний вірш. Як сказав Томас Еліот, «автор верлібра вільний у всьому, крім необхідності створювати добрі вірші». В обговоренні лекції взяли участь Олександр Гордон та Ніна Вернигора.

У квітні 2016 року планується проведення науково-практичного семінару, присвяченого верлібру, на якому будуть зачитані доповіді літературознавців і критиків про історію та поетику вільного вірша. Після семінару планується видання наукового збірника та антології сучасного українського верлібру, яка буде перекладена різними мовами.

http://bukvoid.com.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 5