З 20 до 24 квітня, до Всесвітнього дня книги і авторського права, у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відбудеться VI міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво.

Місія Книжкового Арсеналу — сприяти розвитку українського літературно-мистецького середовища та книжкового ринку шляхом міжнародного обміну й поширення найкращих світових практик. У центрі уваги фестивалю — культурна модернізація, самоосвіта і популяризація читання. Книжковий Арсенал розглядає книгу не лише як інтелектуальний продукт і атрибут сучасного стилю життя, але й як сферу для інновацій, що активно взаємодіє з іншими креативними індустріями.

Щороку Книжковий Арсенал є місцем зустрічі письменників, поетів, публіцистів, філософів, істориків, видавців, художників і музикантів, бізнесменів і політиків, науковців і культурних активістів, дорослих і дітей. Разом ми створюємо коло, у якому вирують ідеї, з’являються нові ініціативи, можливості, зв’язки і книги. Фестиваль пропонує події для людей майже будь-якого віку і сфери зацікавлень, збирає разом читачів і авторів для спілкування і натхнення, розваг і інтелектуальних дискусій.

У 2016 році Книжковий Арсенал презентує розширену міжнародну секцію ярмарку та сцену «Кафе Європа». Зокрема, вперше буде представлений колективний стенд німецьких видавництв та спеціальна програма у партнерстві з Франкфуртським книжковим ярмарком, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту в Україні. У програмі фестивалю запланована участь відомих письменників, літературних діячів та митців з більш ніж 10 країн; список гостей буде анонсований у березні.

Дитяча програма Книжкового Арсеналу завжди спрямована на розвиток творчого, критичного мислення. Щороку ми шукаємо актуальні теми, нові формати для презентації книжок, корисні та інноваційні заходи для батьків і педагогів. Тема дитячої програми 2016 року — «Я — особлив(а)ий» — охоплюватиме такі важливі питання, як розвиток індивідуальності, повага до іншості, толерантність, а також соціалізація дітей з особливими потребами. Почесний гість дитячої програми — всесвітньо відомий шведський письменник Ульф Старк, який презентуватиме український переклад своєї книги «Диваки і зануди» (Видавництво Старого Лева). Спеціальний міжнародний фокус: дитяча література Скандинавії. Крім того, на відвідувачів чекатиме оновлений простір інноваційно-освітнього проекту Мистецького Арсеналу для дітей та підлітків — АРСЕНАЛ ІДЕЙ.

Українська літературна програма також відбуватиметься у оновленому форматі. Щороку у Книжковому Арсеналі беруть участь десятки популярних українських письменників і поетів, що традиційно представляють свої книги, проводять автограф-сесії, майстер-класи, лекції, читання. Але особливості, що відрізняють Книжковий Арсенал від інших літературних фестивалів в Україні — це вперше випробувані на ньому медійні формати: публічні інтерв’ю, інтелектуальні дискусії між популярними авторами або відомими інтелектуалами, журналістами, а також інтригуючі «допрем’єрні» презентації та читання з майбутніх книг, які ще тільки пишуться, перекладаються або готуються до видання, експериментальні літературно-музичні перформанси. Ці підходи ми розвиватимемо й надалі. Проте, у 2016 році Книжковий Арсенал, відповідно до найкращих світових практик, посилює «мікропрограмний» підхід, що відмовляється від автоматичного нарощування кількісних показників, надаючи перевагу більш концептуальному й якісному відбору. Вперше на Книжковому Арсеналі літературна програма складатиметься переважно з авторських, тематичних проектів, які формуватиме команда спеціально запрошених молодих кураторів та відомих письменників, які вперше виступлять у такій ролі. Поза тим, на ярмарку буде заснована нова бізнес-сцена для видавців, аби надати їм можливість також презентувати книги, дискусії і автограф-сесії, що не увійдуть у кураторські програми (умови участі у цій сцені будуть оголошені виставковим відділом Мистецького Арсеналу в кінці січня).

Крім того, Книжковий Арсенал включатиме:

- велику мистецьку програму: виставки і майстер-класи з ілюстрації, виставка art book, майстерню текстового дизайну «Літери», інтерактивний спецпроект «Клініка книжкової обкладинки», друкарські майстерні, кафе мальованих історій та графічної прози, майданчик мистецького самвидаву;

- Ніч Книжкового Арсеналу 23 квітня — музично-поетичну вечірню програму, що відзначатиме Всесвітній день книги;

- конкурс книжкових старт-апів та інновацій, і ще багато інших сюрпризів, які ми розкриємо на початку весни!

В рамках Книжкового Арсеналу 2016 також, вже традиційно, запланована книжкова виставка за участю більш ніж 150 провідних видавництв та міжнародних партнерів. Ярмарок займає найбільшу залу Мистецького Арсеналу, площею 3500 кв.м., для зручності відвідувачів він впорядкований за основною спеціалізацією видавництв: мистецька, художня, дитяча, non-fiction література. Також з 2015 року на ньому застновані спеціальні секції – зал малих книгарень і видавців, толока ілюстраторів, книжкові аксесуари і подарунки. Відповідно до росту події у 2016 році ми розширяємо коло експонентів і простір ярмарку на ще декілька залів.

 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 31