30 січня в Музеї Івана Гончара (Київ. вул. Лаврська, 19 (Івана Мазепи, 29)) агенція АртПоле представить проект :::стежка:::
16:00 — представлення проекту :::стежка::: (агенція АртПоле, за участі Олі Михайлюк та Рустема Скібіна)
17:00 — показ фільму «Кримські стежки» (реж. Вінсент Мун, Франція, за участі консультанта фільму Олександра Рибалка)

Стежка. Цей образ одночасно виник і в проекті АртПоля, й у фільмі Вінсента Муна, без будь-яких спеціальних домовленостей. Можливо, тому, що й українські художники, і французький режисер розповідають про Крим, а отже про існування непростих й завжди особистих стежок, що здатні вивести з темряви. Завдяки музиці, орнаментам, традиціям і довірі.

:::стежка::: — ініціатива агенції АртПоле, покликана підтримувати постійний зв’язок із Кримом. Коли дискусії зайшли у глухий кут, художники знайшли вихід (точніше стежку) — взятися за фарби й створити візуальні нагадування про півострів у публічних просторах різних міст.

Відправною точкою стали кримськотатарські орнаменти у виконанні відомого кераміста Рустема Скібіна. Проект стартував влітку у Києві після того, як його підтримали на Спільнокошті. Орнаменти опрацьовував польський стріт-артист Артур Вабік.
Ідея вінницької :::стежки::: постала з творів Михайла Коцюбинського, написаних тут сто років тому. Питання, над якими розмірковував письменник — земля, традиції, взаємодія з людьми іншої віри — набуваючи нових сенсів, зараз залишаються такими ж важливими. Запропонована Олею Михайлюк ідея надихнула Рустема, художницю Юлю Гушул та Лабораторію актуальної творчості на спільну роботу.
:::стежка::: проявилася і в Приазов’ї, де мурал створив київський художник Андрій Гуренко.

Навесні АртПоле планує продовжити :::стежку::: — закінчити розписи у Бердянську й Вінниці та вирушити до інших міст. У найближчих планах — Чернівці, Львів, Варшава, а далі Мюнхен, Париж, Барселона, Лісабон…
Щоб обійти навколо світу, розповісти про Крим і повернутися на свій півострів.

«Кримські стежки» — фільм Вінсента Муна, незалежного французького режисера, відомого своїм документальним музичним відео. У 2006-му йому запропонували попрацювати з паризькими музикантами, таким чином з’явилися Take Away Show — музичні відео, зняті за один дубль, в живому і дуже швидкому знімальному процесі. З того часу Мун використовує форму «партизанського» стилю — імпровізаційну зйомку в незвичайній обстановці. З 2009-го Вінсент Мун живе в дорозі: експериментуючи з польовими записами, він працює самостійно, здійснюючи свої проекти без залучення грошей, тим самим переглядаючи закони кіноіндустрії.

Режисер побував і в Україні, де зняв кілька відео з ДахаБрахою, одеськими музикантами, що співають на ідиш, і цілу серію про Крим. Сюжети з півострова склалися в повнометражний фільм — про традиційну музику народів Криму, музичний портрет дивовижної землі, де є місце пісням та мелодіям кримських татар, греків, болгар, вірменів, кримчаків. Фільм, знятий про музику тих, хто був депортований у часи Другої Світової й повернувся, зараз набуває нового звучання.

Початок о 16.00
GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 3