З 28 січня у Вінницькому обласному художньому музеї триває виставка «Рушникова дорога Донбасу». Поруч з основною ідеєю – інтеграція через мистецтво – висвітлює цілісність України як єдиної унітарної держави, повідомляє прес-служба Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації.

Проведення виставки ініційованої дирекцією Вінницького обласного художнього музею та управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації, є черговим кроком взаємодії культур регіонів України як засобу взаємопізнання і єднання українського народу, його спільного просування на шляху становлення в суспільстві демократичних цінностей.

Експозицію складають 74 рушники, що репрезентують мистецтво народної вишивки Донеччини, у тому числі гарячих точок на карті проведення антитерористичної операції – Авдіївки, Волновахи, Слов’янська та інших.

Колекція, представлена на виставці, різноманітна за датами створення – від сучасних до виконаних у 60-ті роки ХХ ст. – техніками, символами і колористичними рішеннями, поєднує базові українські національні характеристики: тяжіння до народних традицій, які, удосконалюючись і видозмінюючись, створюють могутню естетичну і смислову єдність.

Привертає увагу рушник пам’яті Олекси Тихого, який демонструвався в США, де позитивний відгук про роботу було надруковано в одній з американських газет.

Особливий сегмент виставки складають колективна робота 24-х вишивальниць об’єднання «Натхнення», а також майже семиметровий «Рушник єднання», створений представницями 16-ти територіальних громад Слов’янського району, які на сьогодні є унікальними зразками мистецтва Донеччини.

Виставка триватиме 10 днів.

http://www.i-pro.kiev.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 6