КНИГАРНЯ «Є», В РАМКАХ ПРОЕКТУ «ДІМ. ЗМІНИ», ЗАПРОШУЄ НА ПОДІУМНУ ДИСКУСІЮ «КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПРОБЛЕМА В СРСР, В УКРАЇНІ 1991-2013 РР. І СЬОГОДНІ».  Лекція відбудеться 23 лютого.
УЧАСНИКИ: ҐУЛЬНАРА БЕКІРОВА, НАТАЛЯ БЕЛІЦЕР І ЮЛІЯ ТИЩЕНКО. МОДЕРАТОР – СЕРГІЙ ГРОМЕНКО.

Ще від часу першої анексії Криму Росією 1783 року кримські татари як етнос почали зазнавати репресій та гонінь, однак апогеєм свавілля чужої влади на півострові стала депортація 1944 року. Якою під час і після депортації була мета щодо кримських татар радянської влади? Якими методами вона користувалась? Як діяла після початку репатріації українська влада? Чим відрізняється становище кримських татар і їхній статус – юридичний і фактичний – у Криму до та після анексії 2014 року? Якими є методи протидії свавіллю радянської / російської влади й недолугості української? Про це вестимуть мову експерти:

Ґульнара Бекірова – історик, кандидат політичних наук, авторка й ведуча історичної передачі «Таріх сєдаси» (Ехо минулого) на Першому кримськотатарському телеканалі «ATR», авторка 11 книжок, зокрема монографії «Кримські татари. 1941-1991» (2008). Головна редакторка веб-проекту «Крим і кримські татари» Kirimtatar.com.Ведуча рубрики «Сторінки кримської історії» на сайті «Крим.Реалії». Заступниця голови Спеціальної комісії Курултаю з вивчення геноциду кримськотатарського народу.

Наталя Беліцер – конфліктолог, експерт з питань прав меншин і корінних народів Інституту демократії ім. Пилипа Орлика та Східноєвропейської ініціативи безпекових досліджень (EESRI), учасниця робочих груп зі створенню низки законопроектів. Автор публікацій з питань етнополітичних та «заморожених», конфліктів, проблем Криму і кримських татар, а також існування територіальних автономій в унітарних країнах («Територіальні автономії: дослідження в АРК та Фінляндії», 2012). Співавтор багатьох колективних монографій, зокрема: “Effective Institutional Responses for Combating Intolerance and Extremism in the Black Sea Region” (2009); «Frozen conflicts in Europe» (2016).

Юлія Тищенко – політолог, керівник програми підтримки демократичних Українського незалежного центру політичних досліджень. Співавторка, зокрема, таких книжок: «Повернення кримських татар: хроніка подій» (1999), «Громадські та політичні лідери кримськотатарського народу» (1999), упорядниця книжок «Політична мапа Криму: 2010-2011 Процеси і тенденції» (2012), «“Анексована” освіта в тимчасово окупованому Криму. Моніторинговий звіт» (2015) та інших, керівник багатьох проектів, зокрема: «Назустріч мирному і толерантному суспільству в Україні. Міжетнічні взаємини в АР Крим: просвіта та навчання» (2006-2012).

Сергій Громенко – кримський публіцист, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті, автор книги про польських мандрівників по Криму «Stepy, morze i góry: Польские путешественники конца XVIII – начала ХХ века о Крыме» (2011) та значної кількості статей, редактор електронної енциклопедії про Крим «Кримологія».

ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ:

Kirimtatar.com
Крим.Реалії (http://ua.krymr.com/)
Перший кримськотатарський канал ATR
Інститут національної пам’яті

Початок о 18.30

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 4