«Ідентичність. За завісою неозначеності» – спільний мистецький проект Північно-Балтійських країн та України відкриється 18 березня 2016 року в Національному художньому музеї України (Київ). Він обіцяє стати однією з найбільш видовищних демонстрацій мистецтва північно-східної частини Європи за останнє десятиліття. Виставка організована Латвійським центром сучасного мистецтва (Рига) спільно з Національним художнім музеєм України, а ідея її створення належить Посольствам  Північно-Балтійських країн в Україні.

Прес-конференція: 18 березня, 13:00, Національний художній музей України.

Відкриття виставки:  18 березня, 18:00, Національний художній музей України.

Солвіта Кресе, директорка Латвійського центру сучасного мистецтва і кураторка виставки, зазначила: «Цією виставкою ми хочемо переглянути поняття ідентичності, підкреслюючи його різноманітні аспекти, і заохотити підхід до національних, політичних, територіальних, соціальних та гендерних питань з позицій ідентичності. Ми переконані, що художники є проникливими перекладачами контексту і коментаторами ситуації, які здатні виявити і нанести сітку змін на нинішню мапу світу швидше за будь-кого іншого, і вони не злякаються зазирнути за завісу неозначеності, в якій травми минулого і туманність майбутнього сплетені в єдине ціле».

Ідея організувати спільну виставку сучасного мистецтва за підтримки восьми посольств виникла в 2013 році як вияв солідарності з Україною в складній політичній ситуації. Поважні посли Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Швеції та Фінляндії розглядають цю співпрацю як живу платформу для пошуку спільної європейської ідентичності та взаємного діалогу. Національний художній музей України був обраний платформою для цієї розмови, оскільки постійно працює над збереженням, дослідженням і творенням ідентичностей – разом із суспільством і з допомогою мистецтва.

Художники: Роман Мінін (UA), Відкрита група (UA), Леся Заяць (UA), Маттс Лейдерстам (SWE), Меріч Алґюн Рінґборґ (SWE), Матс Адельман (SWE), Йуар Нанго (NO), Проект Stitch (NO), Ане Йурт Гютту (NO), Естер Флекнер (DK), Гудрун Хасле (DK), Каллє Хамм і Дзаміль Камангер (FIN), Теллерво Каллейнен (FIN), Біта Разаві (FIN), Анна Айзсилніеце (LV), Іева Епнере (LV), Катріна Неібурґа (LV), Танел Рандер (EST), Крістіна Норман (EST), Фло Касеару (EST), Арнас Анскайтіс (LT), Еґлє Будвітітє (LT), Крістіна Інчюрайтє (LT), Габріела Фрідріксдоттір (IS).

Виставку супроводжуватимуть освітня програма та паралельні події.

Виставка триває від 19 березня до 22 травня.

19 березня (субота), 14:00 — екскурсія виставкою з художниками і куратором (англійською)

20 березня (неділя), 13:00 — Шукаючи і приховуючи. У пошуках спільного і відмінного в ідентичностях країн Півночі, Балтії та України. Дискусія за участю художників в Українському кризовому медіа-центрі.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 2