Вперше в Україні, 28 березня о 19-й годині в залі «Кіноман» кінотеатру «Жовтень» на честь «оскароносного» ювіляра Зденєка Св’єрака відбудеться урочистий показ відновленого фільму „Obecná škola“/«Початкова школа».

28 березня в кінотеатрах багатьох країн світу — від Сполучених Штатів – до Монголії — водночас відбудуться урочистості, присвячені 80-річчю видатного чеського сценариста, актора і режисера Зденєка Св’єрака (Zdeněk Svěrák).

Картина демонструватиметься вперше українською мовою.

Ця непересічна постать у чеському, європейському та світовому кінематографі відома сценаріями до знакових кінокартин. Одна з робіт автора — «Коля», в 1997 році здобула премію американської кіноакадемії «Оскар» за сценарій до фільму.

Ця акція стане не тільки важливою культурною подією в житті українського і чеського народів, але й представить українському глядачеві якісне й цікаве європейське кіно.

Ініціатор і організатор події в Україні — компанія Смарт Пойнт/Smart Point s.r.o. за підтримки Державного агентства України з питань кіно та головного координатора святкування в світі — продюсерської кінокомпанії Biograf Jan Svěrák, s. r. o. й разом з партнерами в Україні і Чехії здійснює цю акцію в рамках проекту CzechEast.

Акція з нагоди святкування видатного майстра є некомерційним заходом. Тому оргкомітет в Україні буде вдячний за інформаційну підтримку українськими медіа в висвітленні цієї події в нашій країні.

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 7