Програма “Література як інструмент соціальної дії” — кураторський проект Ірини Славінської.

Кураторка про подію: «В цій програмі зібрано декілька проектів, які привернули мою увагу — всі вони поєднані тим, що є більшими за книжку. Моя скромна амбіція полягає в тому, щоби подивитися, як саме література впливає на життя. Ми всі вже звикли до того, що книжка виступає інструментом благодійності: мовляв, купи книжку, допоможи тим, хто цього потребує. А як ще можна робити кращим життя навколо себе за допомогою літератури? У центрі уваги — обмін ідеями та творення нової реальності, зарядженої на соціальну відповідальність. Другий аспект — вплив письменників, блогерів та менеджерів культури на соціум через висловлювання, як носіїв певної думки, до яких прислухаються. Саме тому окрему увагу буде приділено роботі блогерів і соціально відповідальних журналістів.»

В програмі “Література як інструмент соціальної дії” заплановано такі події:

21 квітня, четвер

12.00-12.45 Зал Малі. Як Михайль Семенко та Агнон впливають на життя малих міст і сіл. Учасники: Ярослав Мінкін (проект «Plan Z», м. Жмеринка, Вінницька обл.), Мар’яна Максим’як (Літературний центр імені Аґнона, проект «АртДвір», м. Бучач, Тернопільська обл.), Любов Якимчук (проект «Метро до Кибинець», с. Кибинці, Полтавська обл.), Анатолій Кушнір (міський голова міста Жмеринка), Ірина Френкель — (експертка з питань культурної політики, Вінниця). Модераторка: Галина Танай (кураторка проекту «Їздець», співкоординаторка проекту «Метро до Кибинець»).

22 квітня, п’ятниця

17.00 — 17.50. Кінозал. “П’ята терапія». Історія Стаса Домбровського та його залежностей: від наркотичної до літературної. Як ВІЛ-інфікований колишній наркоман перетворюється на письменника та сценариста (Агора ГиппоКампус).

23 квітня, субота

12.00 — 13.30. Кінозал. Демонстрація стрічки «Укропи Донбасу» та презентація книжки Руслана Горового «Казки на ніч». (Видавництва “Vivat” і “Клуб сімейного дозвілля”).

14.00 — 14.50. Кінозал. “Переселенці. Люди, які не загубили себе”. Дискусія на тему адаптації та успішної самореалізації переселенців у нових містах. Учасники: Ірина Андрейців, Барабанщикова Дар’я, Паладов Дмитро, Краснов Олександр (Discursus).

17.00 — 17.50. Зал «Фарби». Як блогери стають письменниками. Учасники: Гіркий Лук, Татуся Бо, Дмитро Якорнов, Марк Лівін, Тетяна Трофименко (Віват).

24 квітня, неділя

17.00 — 17.50. Зал «Фарби». Руйнівниці стратегій насильства. Збірка “Проти насильства”, упорядниця Лариса Денисенко. Як один літературний діалог перетворився на книжково-радіо-правозахисний проект.

Джерело

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 8