19 квітня о 19:00 в просторі Щербенко Арт Центру відкриється проект «Подих у Чорнобилі» фотографа з Республіки Корея Сонгте Джонга (Dr. Sungtae Jung). Виставка присвячена тридцятій річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Автор проекту – Сонгте Джонг – приїхав до Прип’яті з метою здійснити художнє дослідження як ситуації сумнозвісного міста та його мешканців, так і катастрофи в цілому, її наслідків та слідів: «Це незвичайне місто вабило мене, тягнуло до себе спогадами з глибин моєї підсвідомості впродовж тридцяти років. І ось я вдихаю їх на сірому кордоні соціального життя, відмовившись від свого відокремленого існування».

«У проекті «Подих у Чорнобилі» Сонгте Джонг представив власну фото-історію про наш спільний трагедійне минуле, доторкнувшись до доль конкретних людей, які покинули рідний дім та… повернулися назад. Ця історія про життя, смерть і ту тонку грань, що їх об’єднує. Ця історія тривалістю у тридцять років: історія без сюжету та динаміки, але, тим самим, ще більш вражаюча. У двох серіях світлин – «Прип’ять» (фотознімки закинутих палат, коридорів, кімнат) та «Самосели» (фотопортрети літніх людей, які повернулися у рідні їм будинки доживати останні дні) – час ніби зупинився. Але саме так ми розуміємо, що час не щадить нічого та нікого», — розповідає куратор проекту Марина Щербенко.

Виставка «Подих у Чорнобилі» триватиме до 7 травня включно.

Проект здійснено за підтримки Організації Green Cross Україна та Асоціації Дружби з Україною Республіки Корея.

Сонгте Джонг (Sungtae Jung) народився в місті Йончхон, провінції Кёнсан-Пукто в Південній Кореї. У 2015 році він здобув ступінь магістра зі спеціальності фотографія та кіномистецтво в університеті Kyungil.

У 2006 році відбулась його перша персональна виставка під назвою «Мальовничий Ангкор». Після чого він підготував ще п’ять персональних проектів для галереї «Space 129». Також він взяв участь у кількох групових проектах, включно із виставкою, що відбулась у 2016 році в H Gallery, де він представив свій спеціальний проект під назвою «Cheongchuleoram». В 2008 році його фотографія рефлексії своєї тіні принесла йому нагороду «Молодий фотомитець» від Об’єднання фотохудожників заснованої Радою мистецтв Республіки Корея. Пізніше, в 2014 році він спробував себе в якості координатора виставкового процесу під час фото-бієнале в місті Тегу. Наразі він вступив до докторантури факультету «Фотографія та кіномистецтво» університету Kyungil.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 6