4 травня  о 17.00 відбудеться презентація книги про діяльність групи Р.Е.П.

Видання включає грунтовний огляд різних сторін діяльності Р.Е.П. та окремих проектів, зроблений Анною Лазар; статтю Юрія Онуха про перші кроки групи; розмову з Юлією Вагановою про резиденцію групи у ЦСМ при НаУКМА у 2005; текст Тамари Злобіної та Микити Кадана, присвячений публічним акціям Р.Е.П. 2005-2006 рр.; здійснений Раель Артель аналіз серії перформансів «Медіатори», що була розпочата групою у 2006 і тягнеться до сьогоднішнього дня; текст Євгенії Бєлорусець про відороботи групи; дискусію Віктора Мізіано з художниками про їх проект-серіал «Патріотизм»; есей Тараса Прохаська для проекту «Велика несподіванка»; тексти Анастасії Рябчук про проект «Євроремонт» та Наталки Гуменюк про роботу-диптих «Сцена». Окрім цього у видання включені дискусії учасників й учасниць групи між собою та з групою TanzLaboratorium.

Завершує книгу індекс робіт та виставок групи з 2004 до 2015 року.

Над книгою працювали: Лариса Бабій, Ієн Дрейблатт, Олександр Лебедєв, Мар’яна Матвейчук, Анастасія Осіпова, Наталка Юрчишин, Олена Шеремет.

Довідка:

Р.Е.П. (Революційний Експериментальний Простір) був заснований у 2004 р. З 2006 р. в групу входять шість митців: Леся Хоменко, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Ксеня Гнилицька, Лада Наконечна та Володимир Кузнєцов. Того ж року Р.Е.П. розпочав власну кураторську програму «Штаб». В 2008 р. було створено «Худраду» — кураторський колектив, заснований на принципі міждисциплінарної взаємодії. Персональні виставки пройшли в PinchukArtCentre, Київ (2008) та Kunstraum, Мюнхен (2010). Р.Е.П. брав участь у групових виставках у Kunsthalle, Відень (2005), 52-й Венеціанській бієнале (2007) та White Box, Нью-Йорк (2010).

Визначальною для групи Р.Е.П. є їхня соціальна активність, що знаходить вираження у критичному мистецькому та інтелектуальному дискурсі. Вони використовують відео, інсталяції та перформанси для роздумів про український соціо-культурний і політичний контекст. Р.Е.П. працює у все ще невизначеному соціальному просторі, який перебуває у розвитку і пошуку власної української культурної ідентичності, водночас прагнучи західних цінностей і структур. З гумором та іронією Р.Е.П. досліджує специфічні культурні та архітектурні тренди в Україні, що роблять спробу поєднатися з західним культурним контекстом.

Місце: National Art Museum of Ukraine (Київ. вул. Грушевського, 6)

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 12