У вівторок, 31 травня о 18:30 відбудеться друга подія в рамках проекту «Культурфільм. Кінематографічна Ревізія Донбасу»: лекція від теоретикині кіно і візуальної культури, старшої викладачки кафедри культурології Національного університету «Києво­-Могилянська академія» Ольги Брюховецької — «Кінематографічний Донбас періоду відлиги: «чорний» фільм Параджанова, або молоко для героя» та показ кінострічки «Квітка на камені» (1962, реж. Сергій Параджанов).

План заходу:
- Лекція Ольги Брюховецької «Кінематографічний Донбас періоду відлиги: «чорний» фільм Параджанова, або молоко для героя». Мова лекції: українська;
- Показ фільму «Квітка на камені» (1962, pеж. Сергій Параджанов).

Культурний Кластер Довженко-Центр, вул. Васильківска 1
ВХІД — ВІЛЬНИЙ!

Проект «Кінематографічна Ревізія Донбасу» проходить за підтримки:
- Фонду Рози Люксембург / Rosa-Luxemburg-Stiftung
Державний фонд фундаментальних досліджень
Довженко-Центр :: Oleksandr Dovzhenko National Centre

——
Ольга Брюховецька – теоретикиня кіно і візуальної культури, кандидатка філософських наук, старша викладачка кафедри культурології Національного університету «Києво­Могилянська академія». Закінчила філософський факультет Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка та магістерську програму з культурології НаУКМА, кандидатська робота присвячена психоаналітичній теорії кіно. На даний час займається дослідженням українських фільмів Параджанова в контексті візуальної культури постсталінізму.

КВІТКА НА КАМЕНІ / ЦВЕТОК НА КАМНЕ
1962, УРСР, Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка
Режисер: Сергій Параджанов
Сценарист: Вадим Собко
Оператори: Сергій Ревенко, Лев Штифанов
Художник: Михайло Раковський
Композитор: Ігор Шамо
Звукооператор: Аркадій Лупал
У ролях: Боріс Дмоховський, Георгій Карпов, Людміла Чєрєпанова, Інна Бурдученко, Ґєорґій Єпіфанцев

Фільм розповідає про життя молодого шахтарського містечка, в якому поруч із традиційними пролетарськими атрибутами діє релігійна секта. Бригадир­гульвіса Григорій Грива намагається будувати відносини з комсоргом Людою. А комсомолець Арсен закохується в дівчину з Західної України Христину та намагається її витягнути з секти. Початково цей фільм береться знімати Анатолій Слісаренко під назвою «Спокій нам тільки сниться» або «Так ніхто не кохав». Однак після того як на зйомках фільму в 1960 році в пожежі гине акторка Інна Бурдученко, Слісаренка усувають від роботи та відправляють у в’язницю. Фільм передають доробляти однокурснику Слісаренка Сергію Параджанову, який його завершує у 1962 році під назвою «Квітка на камені».

Проект «Культурфільм. Кінематографічна Ревізія Донбасу» підтримано Фондом ім. Рози Люксембург з коштів Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 10