Роман Мінін – один з найуспішніших українських художників, що працює в жанрі живопису, графіки, стріт-арту, фотографії, автор об’єктів та інсталяцій. Його роботи на шахтарську тематику давно відомі широкому загалу в Україні та за кордоном.
1981 – народився у м. Димитрів (нині Мирноград) Донецької обл.
1998 – 2002 – навчання у Харківському художньому училищі.
2002 – 2008 — навчання у Харківській державній академії дизайну та мистецтв (кафедра монументального живопису).
3 2009 – Член Національної спілки художників України
2013 – номінант премії Pinchuk Art Center.
1996 – 2016 – учасник багатьох українських та міжнародних виставок і арт-ярмарок, серед останніх: Manifesta 11 (червень 2016, Цюрих, Швейцарія), ART16 (травень 2016, Лондон, Великобританія) та інші.
Входить до топу найдорожчих українських художників, чиї роботи активно продаються на світових аукціонах, зокрема Phillips та Sotheby’s. В червні 2015 року робота Мініна «Генератор Донецького метро», була продана за суму що перевищує 11 тисяч доларів.

Про виставку

Цей проект вже став культовим і виконав свою мистецьку місію, бо задовго до гарячої війни зафіксував стан певної частини допіру українського суспільства, дехто з якої тепер вперто не хоче ототожнювати себе з Україною. Чому? Через що? Завдяки чому? Відповідь на ці питання з холодним розумом дадуть наступні покоління, позбавившись часом істеричного емоційного фону. І картини Мініна будуть саме тими артефактами, за якими вони вивчатимуть семантику і проблематику нашої доби. Чому на це варто подивитися? Та хоча б тому що у такій кількості і якості вони будуть експонуватися востаннє. Відразу по завершенню частина картин поїде до іноземних галерей, інші – повернуться до майстерні художника, ще деякі – повернуться до приватних колекцій. Залишиться тільки пам’ять і спогади про цю виставку. За якими майбутні покоління будуть досліджувати наш час, бо картини Мініна – це не просто мистецтво, це вже історія!
Єлизавета Бєльська,
куратор виставки.

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 5