13 грудня стартує проект «П’ятий Харків», в рамках якого до Харкова приїжджатимуть відомі українські й іноземні письменники та дослідники. Ініціатором проекту виступив письменник Сергій Жадан спільно з Харківським літературним музеєм і Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна.

«П’ятий Харків» – це спроба у спільних розмовах знайти нашу міську ідентичність: хто ми такі? Що ми транслюємо про себе назовні і що мали би транслювати? Як нас бачать і якими ми маємо стати?» – розповідає Сергій Жадан.

В основу проекту лягла стаття видатного харківського письменника Юрія Шевельова під назвою «Четвертий Харків», створена у 1948 році. У ній він аналізує різні етапи самоусвідомлення міста, і «п’ятий Харків» є своєрідним ідеалом Шевельова, який виникає із одержанням Україною незалежності.

Першою гостею проекту стане письменниця Оксана Забужко. Вона проведе зустріч у галереї «ЄрміловЦентр», присвячену своїй книзі «І знов я влізаю в танк», де мова йтиме про інформаційні війни та їхній вплив на свідомість людини.

У найближчому майбутньому в рамках проекту до Харкова завітають такі автори, як Андрій Курков, Юрій Винничук, Андрій Хаданович, Юрій Андрухович та інші.

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 11