11, 22 та 25 грудня 2016 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» під час виставки «Як тебе звати?» покажуть спеціальну добірку стрічок від Docudays UA. Усі фільми запрошують глядачів до розмови про одну з найболючіших тем світу – міграції.

З 10 по 25 грудня в Мистецькому Арсеналі пройде масштабна виставка «Як тебе звати?», присвячена проблемам соціальної адаптації та інтеграції сімей переселенців як основи для розбудови миру в Україні. І організатори підготували особливу кінопрограму.

Зокрема, 11 грудня покажуть фільм Владіміра Томіча «Флотель «Європа»». Це можливість побачити очима підлітка-біженця, яким тоді був режисер фільму, маленький світ вигнанців із Боснії часів попередньої масштабної біженської кризи в Європі. У 1992 році через війну в Боснії та Герцеговині хвиля біженців сягнула Данії. І корабель – флотель «Європа» – став тимчасовою домівкою для тисячі людей, які чекали на рішення щодо їхніх звернень про притулок.

Добірка «Історії про дім», яку покажуть 23 грудня, – чотири фільми, що, з одного боку, є історіями про втрачений і віднайдений дім, а з іншого – розповідями про пошук власної ідентичності. Це іракський фільм «#73» режисера Рекеша Шахбаза, нідерландська історія «Доки не стане тихо» Ярона Коена, українські стрічки «Втрата. Знахідка» Оксани Карпович та «Дім» Анни Корж.

А 25 грудня покази Docudays UA завершаться фільмом «Заробітчанський шлях» Олени Федюк. Фільм слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого й організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім’ями. У стрічці вони молитимуться про возз’єднання родин і за своїх рідних на чужині, переповідаючи про те, як це – бути громадянами другого сорту.

Покази Docudays UA модеруватиме Максим Буткевич, правозахисник та співкоординатор проекту «Без кордонів», який працює у сфері захисту прав біженців і мігрантів та протидії расизму й ксенофобії в Україні.

Також у кінопрограмі – ще кілька потужних документальних стрічок.

Зокрема, 10 грудня в Мистецькому Арсеналі покажуть переможця нинішнього Берлінале «Море у вогні» Джанфранко Розі. Фільм про життя італійського острова Лампедуза, який став перевалочним пунктом для біженців із країн Північної Африки.

А 18-го грудня Amnesty International представить стрічку «Він назвав мене Малала» Девіса Гуггенхайма – історію про пакистанську активістку та лауреатку Нобелівської премії миру Малалу Юсуфзай, яка виступає за доступність освіти для жінок у всьому світі.

Усі покази відбуватимуться о 18.00 у 5 залі правого крила Мистецького Арсеналу.

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 9