26 грудня у Національній філармонії України відбудеться ювілейна реконструкція концерту, який пройшов цього ж дня у 1966 році.

На цьому концерті вперше у Києві публічно прозвучали твори українських авангардних композиторів Валентина Сильвестрова, Леоніда Грабовського й Бориса Лятошинського, а також француза Клода Дебюссі та австрійця Арнольда Шенберґа.

«Незважаючи на навалені височезні кучугури снігу й густу заметіль, що тривала цього вечора, Колонний зал ім. Лисенка був ущерть переповнений слухачами, і найпомітнішу частину їх становив цвіт київської інтелігенції – Іван Дзюба, Юрій Іллєнко, Іван і Надія Світличні й багато, багато інших. Навіть на балконах не було жодного вільного місця – все заповнили студенти консерваторії», – згадує Леонід Грабовський.

 

Ця подія, за задумом організаторів, повинна була розпочати постійний цикл концертів із музикою європейських та українських сучасних композиторів. Однак їхній задум залишився нереалізованим через утиски радянської влади.

Ідея відтворити концерт у 2016-му належить відомому піаністові Євгену Громову, який зіграє у філармонії «Три п’єси» Шенберґа, Piano-rag-music Стравінського і «Тріаду» Сильвестрова. Також цього вечора виступлять молоді музиканти, зокрема із Sed Contra Ensemble і Nota Bene Chamber Group.

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 21