1 лютого о 18.00 у Музеї історії Києва відкриється виставка «Внутрішня Японія», приурочена до святкування року Японії в Україні. У експозиції проекту будуть представлені живопис, графіка та інсталяції. Виставка супроводжується виданням каталогу проекту.

Для тих, хто побував у Японії, так само й для тих, хто там не був, ця країна існує в системі духовних координат частіше за все як символ тотально іншого — протилежного знаному світу. Але це не зловісний, страхітливий Схід пустель та степів. Це — магічно-привабливий Орієнт гейш та самураїв, Соні та Тойоти, Мурасакісікібу та Муракамі. Наче Японію знають всі, але вона загадкова як посмішка Джоконди — усім подобається, але у кожного тлумачення своє. О, ця традиційна японська усмішка! Можеш фантазувати скільки завгодно, але що вони думають насправді? Про нас, про себе, про світ?

Японія — це невротична, але водночас й і дозволена, прийнятна для сучасної української свідомості утопія. Томас Мор і Кампанелла — це байки, а Японія — щось на кшталт реально існуючої Атлантиди, але прикритою серпанком загадковості, що дозволяє розміщувати там свої фантазії. Навіть якщо ти там побував.

Що для нас українців Японія? Японія зовнішня, реальна і “Японія” уявна, внутрішня? Як вони співіснують, уживаються між собою? Куди веде нас цей шлях на Схід? Чи насправді exorientelux? Саме цими фантазіями свого особистого сприйняття Японії з глядачами поділяться українські митці.

 

Куратор — Андрій Накорчевський
Продюсер — Костянтин Кожемяка
Проектний менеджер — Дар’я Кузнєцова
Художники: М. Журавель, С. Савченко, А. Блудов, Н. Карпiнська, Р. Романiшин, Н. Корф-Иванюк, О.Iванюк, I.Михайлов, Д.Струк, Г.Зіньківський, П.Сметана, К.Зоркін, В.Волосенко.

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 22