25 березня в Домі МК бандурист Юліян Китастий (Нью Йорк) презентує новий альбом «Ночі в Бандуристані». На записі 15 імпровізованих інструментальних творів, наслідки кількарічного творчого процесу. У концерті прозвучать зразки таких імпровізацій, а також нові композиції, пісні, та уривки із музики до театральних вистав.
Ватість квитків на концерт — 150 грн. (у вартість входить альбом, який Ви одержите першими в Україні), пенсіонери та студенти — 80 грн. (так само вартість альбому входить у вартість квитків).
Бронювання місць за телефоном — 044 594 10 63

Музика:
Юліян Китастий: «Імпровізаційні етюди «Ночі в Бандуристані» награні в моїй нью-йоркській квартирі пізно вночі, коли місто затихає і дозволяє існувати іншим реальностям, із своїми ритмами і диханням. Тоді музика виникає без попереднього задуму, звук за звуком, думка за думкою — розмова музиканта з інструментом перед влученим мікрофоном».

Інструмент:
«Харківською» називають різновид бандури, який розвинув Гнат Хоткевич у 1920-их роках на основі інструментів і способу гри сліпих кобзарів Слобожанщини. На відміну від більш розповсюдженого «київського» способу, обидві руки можуть вільно досягнути всіх струн, дозволяючи безліч нових прийомів і розширюючи фактурну і тембральну палітру. На цьому записі звучить Харківська Бандура №1 великого Львівського майстра проф. Василя Герасименка.

Біографічне:
Юліян Китастий — бандурист в третьому поколінні. Народився і виростав в Детройті. У 1980 р. переїхав до Нью Йорку і розпочав концертну, педагогічну, а пізніше і композиторську діяльність, яка триває до сьогодні. Його виступи на престижних сценах і фестивалях Америки, Канади, і Європи створили місце для бандури у жанрі“World Music”. Як композитор цікавиться музикою, що виникає на межі композиційних та імпровізаційних практик. Творить багато музики для сцени, зокрема для сучасного танцю із хореографом Катею Кольцьо і для театру із Мистецькою Групою Яра та режисером Вірляною Ткач.
Юліян Китастий вперше концертував в Україні 1989 року у складі тріо з Павлом Писаренком і Віктором Мішаловом, зігравши понад сто концертів починаючи із історичного першого фестивалю «Червона Рута». Від 2010 часто буває тут, виконуючи свою музику до вистав Яри «Скифські Камені», «Карітан Джон Сміт Їде в Україну», »Тиха Ніч, Ясні Зорі», Ev (Дім), «До Глибинного Каменя», «1917/2017 Тичина, Жадан і Собаки», які були поставлені на Гогольфесті, Львівському Книжному Форумі та інших фестивалях.

Інші записи:
У дискографії Юліяна Китастого — тематичні диски старовинних кобзарських співів знаходять місце поруч із записами новаторських ансамблів Experimental Bandura Trio i Paris to Kyiv, із дуетами із метром вільної імпровізації Дерек Байлі (Derek Bailey), та спільними проектами із віртуозами китайської піпа та монгольського морін хуур. Диск «Пісні Нічні з Сусіднього Села», (Night Songs From a Neighboring Village) плід довголітньої співпраці і дружби із Майклом Алпертом, знавцем єврейської музики України, появився недавно на німецькій фірмі Oriente Musik.

Джерело

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 3