17 травня, 19.00

Мистецький Арсенал, Киів, вул. Лаврська, 10-12.

 

Мультимедійний колаж за мотивами Івана-Юрія Андруховича-Котляревського

з елементами лекції (Юрій Андрухович), концерту (Mark TokarViktor Novozhylov) та банкету (VJ group Cube та всі-всі-всі)
Ідея: Юрій Андрухович / Тетяна Терен
Режисура: Olya Mykhailiuk

на Книжковому Арсеналі представляє Агенція АртПоле
фокус-тема “Сміх. Страх. Сила” / зал “Фарби”
*to be continued

Менi подобається саме цей початок. Менi подобається, що українська література починалася нiби жартома — як чиста забава для кола найближчих друзiв та щопонедiлкових гостей, котрi збиралися в полтавському домi Котляревського на винятково щедрi прошенi обiди. Десь, вочевидь, поміж смакуванням наливок, розкурюванням сигар і грою в традиційні бостон чи віст знаходилося місце для читання вголос усе нових і нових уривків. “Енеїда” писалася за принципом to be continued — від прийняття до прийняття, від однієї публічної нагоди до іншої. Це був досить тривалий у часі проект — довгих двадцять шість років. (Юрій Андрухович)

Наразі невідомо, скільки триватиме робота над “мультимедійним колажем”, але вже на відкритті Книжкового Арсеналу Юрій Андрухович читатиме лекцію, уривки з “Енеїди” та власні вірші. Музиканти й відеохудожники, що супроводжуватимуть у “безкінечну подорож”, обіцяють симбіоз різних стилів і епох. Враховуючи, що настоянки будуть справжніми, є надія, що всім присутнім вдасться потрапити на вечірку до Енея і Дідони.

Наша Енеїда — це синтез і поєднання слів, їхніх значень і звучань, візуальних та музичних образів, «низького й високого штилів», бароко з електронікою, класицизму з мінімалізмом, Баха з Токарем. Як усе це поєднається — невідомо. Тому, як завжди з радістю, готуюся до того, до чого підготуватися насправді не можна. Але можна перечитувати Котляревського, переслухувати улюблену арію Дідони й переписувати власні рядки для альтернативних форм їхньої подачі. Публіку ж запрошую взаємодіяти і частуватися. (Юрій Андрухович)

Взяти елементи акустичного і електронного, класичного і нового та, зрештою, музичного і «немузичного» матеріалу, все перемішати, додати спецій і прянощів у рандомному порядку. вуаля…
N.B. страва матиме непередбачуваний післясмак. (Віктор Новожилов)

Тепер би треба описати Евандра батьківську печаль, і хлипання всі розказати, і крик, і охання, і жаль.Та ба! Не всякий так змудрує, як сам Вергілій намалює, а я ж до жалю не мастак; я сліз і охання боюся, і сам ніколи не журюся; нехай собі се піде так. (Іван Котляревський)

Вхід на подію за фестивальним квитком.

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 62