18-21 травня

Мистецький Арсенал, Киів, вул. Лаврська, 10-12.

 

У 2017 році Книжковий Арсенал засновує традицію запрошення до України найбільших літературних фестивалів світу. Першим гостем у рамках цієї ініціативи стане Birmingham Literature Festival із кураторським проектом Alternative Albion.

Програма «Альтернативного Альбіону» покликана познайомити гостей Книжкового Арсеналу і столиці з читацькими практиками і культурою письма Об’єднаного Королівства. В основу проекту лягло прагнення показати справжніх британців, розвінчати усталені образи, такі як чаювання по п’ятій годині дня чи червоні телефонні будки, та сформувати нові асоціації про Британію як про країну з потужними креативними ідеями.

«Альтернативний Альбіон» матиме освітню, перформативну, подієву, дитячу та дослідницьку складові. Заходи програми відбудуться з 18 по 21 травня 2017 року на території Мистецького Арсеналу і не тільки.

Alternative Albion, за підтримки British Council Ukraine, знайомить українських читачів із п’ятьма авторами Західного Мідленду ‒ кожен із яких має «альтернативний» підхід до літературної практики. Стюарт Маконі (Stuart Maconie) сполучив свою цікавість до популярної музики й соціальної політики із літературним талантом і створив цілий пласт текстів про альтернативну сучасну історію Об’єднаного Королівства. Джонатан Коу (Jonathan Coe) скористався спогадами про дитинство й юність у Західному Мідленді, коли писав гостро-сатиричні романи про дорослішання.

Подібним чином Кіт де Вааль (Kit de Waal) скористалася матеріалом міжрасових сутичок в Англії початку 1980-х, щоби розповісти нерозказані доти історії. Алан «Керлі» МакҐікі (Alan ‘Kurly’ McGeachie) та Кет Везерілл (Cat Weatherill) використовують перворманс як виражальний засіб і як спосіб залучити до діалогу тих, кому є що сказати, бодай і не в літературний спосіб. Усі разом ці автори є альтернативою столичному книжковому світові: вони дають слово представникам регіону важливого в історичній площині та разом із тим — такого, що динамічно розвивається.

Детальний опис проекту: http://britishcouncil.org.ua/programmes/arts/literature/alternative-albion
Організатори: Британська Рада в Україні, Книжковий Арсенал, Writing West Midlands.
Партнери: Радио АристократыОстання Барикада

Джерело 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 17