Мітинг у Варшаві: Фемінізм – це унісекс

Напередодні міжнародного жіночого дня, 7 березня, у Варшаві відбувся мітинг за рівні права жінок і чоловіків ХІ Велика Маніфа. Гасло маніфестантів, серед  яких було приблизно порівну жінок і чоловіків,  звучало так: «Солідарні в кризі. Солідарні в боротьбі». Велика польська Маніфа проходить усією країною, та охоплює Познань, Ольштин, Торунь, Краків, Вроцлав, Шчечін, Катовіце, Лодзь та столицю Речі Посполитої – Варшаву.

Маніфестанти просили Президента Качинського не любити їх, а поважати. Звідси витікали і інші, часом непристойні (виключно в українському розумінні) лозунги, як то: «Я маю кицьку», «Моє тіло – це поле боротьби», «Фемінізм – це унісекс».

Основні вимоги феміністок і феміністів, які представляли 16 суспільних організацій і профспілок, полягали в підвищенні заробітної платні для медсестер, вчителів та працівниць супермаркетів, серед яких було виділено мережу «Теско» та «Карефур», а також говорили про підвищення пенсій, зокрема жінкам, що займалися домашнім господарством, про рівні батьківські і репродуктивні права (лікування безпліддя, аборти) тощо.

Серед учасників варшавської маніфестації було багато дітей, окрім того в мітингу взяли участь і двоє людей на інвалідних візках. На плацу Дефіляд були помічені українці –  прибуло двоє хлопців і четверо дівчат (організація «Гендер. Львів»), які підтримували польські жіночі організації.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 922