В Луганске, во время проведения III ночного фестиваля социальных юношеских фильмов «32 МАЯ», кинематографическим сообществом было подписано обращение к Председателю ВРУ и руководителям парламентских фракций с требованием запретить государственный орган цензуры, а именно Национальную экспертную комиссию по вопросам защиты общественной морали. Обращение было поддержано более 400 участниками фестиваля.

Так, общественность Луганщины выразила  недовольство деятельностью НЭК относительно запрета современных произведений искусства.

Обращение кинематографического сообщества Луганска:
Ми  що підписались нижче, підтримуємо звернення організацій, що представляють українську медіа-спільноту, з вимогою ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та припинення дії Закону України «Про захист суспільної моралі», як такого, що не відповідає критеріям якості, сформульованих у рішеннях Європейського Суду з Прав Людини.

Ми вважаємо низку положень Закону України  «Про захист суспільної моралі»  й діяльність Національної експертної комісії з захисту суспільної моралі неконституційними, такими, що незаконно обмежують обсяг прав, гарантованих Конституцією та ратифікованими Україною міжнародними угодами. Невідповідність Закону «Про захист суспільної моралі» та практики його застосування в Україні міжнародним стандартам неодноразово підкреслювалася як українськими, так і міжнародними фахівцями (наприклад, експертом Ради Європи професором Дірком Воорхофом: http://euromediaplatform.org/dgii2004ad1vlopm.html). Ми вважаємо, що існування Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та Закону України «Про захист суспільної моралі» є наступом на свободу вираження поглядів та спробою взяти під контроль громадянське суспільство в Україні.

Ми повністю підтримую звернення українських медійних організацій (http://telekritika.ua/news/2010-05-18/53043), та вимагаємо від Вас якомога швидше включити до порядку денного Верховної Ради України розгляд питання скасування Закону України «Про захист суспільної моралі» та ліквідації діючої на його підставі Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

З повагою,

Луганський дискусійний клуб інтелектуального кіно;

Правозахисний центр «Поступ»;

Літературне угруповання «СТАН»;

Луганський правозахисний альянс;

Асоціація ЛСД (Літератури Сучасного Донбасу).


К сведению: Луганское кинематографическое сообщество — неформальное объединение, в состав которого входит более 500 участников, среди которых — художники, правозащитники, журналисты и общественные активисты.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 999