У п’ятницю, 11 червня, о 13:00 біля входу до будівлі Головного управлiння освiти і науки Луганської обласної державної адміністрації (вул. Рислянда, 2а), Луганська арт-спільнота протестуватиме проти внесення змін до шкільної програми з української літератури.

На площі буде розгорнуто 50-метровий синьо-жовтий прапор. В межах перформансу міністру Табачнику митці надішлють примірник нової, кривавої хрестоматії під редакцією Табачника, яка вже отримала назву «Книга мертвих».

Відповідальність за проведення акції беруть на себе Літературне угруповання «СТАН».


Нагадаємо, що після ініціатив стосовно «змін» у шкільній програмі із зарубіжної літератури та української історії, міністр освіти і науки Дмитро Табачник вирішив змінити програму з української літератури. Відтепер, щоб автора вивчали у школі, він повинен бути … мертвим.

- Ми повинні розвантажити шкільну програму, тому що вона надто ускладнена. Вивчати все неможливо. Приміром програма з української літератури. Існують європейська, французька традиції: там у школах не вивчають нині живих письменників, оскільки не устоялися ще естетичні критерії, – заявив Дмитро Табачник під час «гарячої лінії» «Комсомольської правди в Україні».

Отже, відтепер школярі не зможуть пізнавати секрети сучасної української літератури, адже сучасні автори не відповідають новому «естетичному» критерію – вони досі живі.

Мова йде про твори Ліни Костенко, що вже стали класикою, Василя Голобородька, Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Валерія Шевчука, Ірини Жиленко, Анатолія Дімарова, Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Віктора Неборака, Олександра Ірванця та інших знаних українських авторів.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 1 613