Московським поетам і шанувальникам поезії заборонили публічно читати вірші про прем’єр-міністра Володимира Путіна, про чинну владу в цілому, а також заборонили використовувати ненормативну лексику у своїх творах.

Про подібні обмеження свободи творчості поети дізналися на «Маяковських читаннях» 25 липня.

Перед початком заходу міліціонери, які прибули до пам’ятника Маяковського, викликали на бесіду організатора читань — представника творчого об’єднання «К-Фронт» Матвія Крилова. Вони заявили, що захід несанкціонований. Хоча дозвіл від міської влади на подібні зустрічі взагалі не потрібен. При цьому міліціонери розповіли про слова та імена, які заборонено вживати у поетичних творах, і погрожували посадити Крилова на 15 діб, якщо щось із небажаного таки прозвучить.

Організатору вдалося переконати столичних правоохоронців, що нічого подібного не передбачається. Через деякий час міліціонери вийшли.

Всього біля пам’ятника Маяковському зібралися близько 50 осіб. Зі своїми віршами виступили поет Чемоданов, Матвій Крилов, Дмитро Селезньов, Анастасія Аксьонова, Євген Лесин, Андрій Горін та інші. Крім того, вірші прочитав англійський поет Алан Браунджон.

Наступні читання призначено на 29 серпня.

Традиція читання віршів у Москві на Тріумфальній площі зародилася влітку 1958 року на церемонії відкриття пам’ятника Володимиру Маяковському. На відкритті Євген Євтушенко і Андрій Вознесенський читали свої вірші, потім з натовпу почали виходити прості люди з власними віршованими імпровізаціями. Захід привернув увагу радянського уряду, і вже до 1961 року «Маяковські читання» припинили своє існування, як «розсадник дисидентів і антигромадської поведінки».

Творче об’єднання «К-Фронт» (культурний фронт) відродило традицію «Маяковських читань» в 2009 році, коли з серпня по листопад з успіхом пройшли чотири поетичні вечори, що зібрали понад 100 поетів.

За матеріалами РИА «Новости»

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 1 276